PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AstraL Seyahat ..

WaLLachia~
24-08-2009, 15:32
. Astral seyahat terimi Okültizm (http://www.gizliilimler.tr.gg/Ok.ue.ltizm-Nedir-f-.htm?PHPSESSID=5a377e543ef8a35 0c4fc7fd4f1686b98)’de ve Teozofi'de kullanılan bir terim olup, kişinin uyku gibi ruh ve beden bağlarının gevşediği hallerde esîrî beden ya da astral beden (http://www.gizliilimler.tr.gg/Astral-Beden-ve-Aura.htm?PHPSESSID=5a377e543ef 8a350c4fc7fd4f1686b98) (Spiritüalizm’de duble) denilen süptil maddelerden oluşan bedeniyle fiziksel bedeni dışında, bilinci yerinde olarak, başka mekanlarda dolaşmak üzere yaptığı yolculuğu ve bu bedeniyle geçirdiği deneyimleri ifade eder.

Parapsikoloji (http://www.gizliilimler.tr.gg/Parapsikoloji-Nedir.htm?PHPSESSID=5a377e543e f8a350c4fc7fd4f1686b98)'de bu, "beden-dışı deneyim" anlamındaki "out-of-body experience" (OBE) olarak, Metapsişik'te ise "şuur projeksiyonu" olarak adlandırılır.

İrâdî olarak gerçekleştirilebilmesi ve deneyim sırasında bilinçli olunması sebebiyle diğer bedendışı deneyimler arasında özel bir yeri vardır. Parapsikoloji laboratuarlarında yapılan deneylerde kişinin deneyim sırasında 5 duyu organı ile algılanabilecek bilgilerden daha fazlasına ulaşabildiği gözlemlenmiştir. Astral beden için duvar gibi fiziksel nesneler ve uzaklık bir engel oluşturmayacağı ileri sürülür. Yani, kişi bu bedeniyle bir anda kıtalar arası yolculuk yapabilir ve maddi engellerin içinden geçebilir. Fiziksel bedenden çıkıldığında öte-alem varlıklarının görülebileceği de ileri sürülmektedir. Uyku sırasında yapılan astral seyahat fiziksel bedene dönüldüğünde birrüya tarzında anımsanmaktadır. Astral seyahatin, okült (http://www.gizliilimler.tr.gg/Ok.ue.ltizm-Nedir-f-.htm?PHPSESSID=5a377e543ef8a35 0c4fc7fd4f1686b98) ve teozofik kaynaklarda ve birçok araştırmacının çalışmalarında "irâdi olarak fiziksel bedenden ayrılma" şeklinde tanımlanmasına karşın (Dr.Scott ROGO, Leaving The Body, 1983), İngiliz parapsikolog Celia Gren bir ayrım yapmış ve “fiziksel beden-dışı deneyimler”den kendiliğinden (irade-dışı) oluşanları için ekzomatik deneyim (ecsomatic experience) terimini ortaya atmıştır.
http://img.webme.com/pic/g/gizliilimler/astralprojearth.jpg

İşinize yaraması diLeğiyLe..(:

*ERROR*
30-08-2009, 21:39
Bazen Gördüklerimizin Gercek Olması Buna Benzer Durumdan Ibaret Olsa Gerek :byee

Sağol

burcu
31-08-2009, 01:22
asrtal seyahat tehlikelidir.umarım bu yazdıgımı çok bağnaz bulmazsınız fakat yaptgına inan kişşlerden birkaçının deyimine göre bu gezinti insanın kendi iradeisyle yapabılceği birşey değilmiş.işin içinde cinlerin yardımı olduğudnu idda ediyorlar.çünkü ruhun bedeni terk etmesi ne demk hemen hemen hepimiz biliyoruz.eğer küçük bir asrtal seyehat yapmak istiyorsanız şunu deneyebılırsınız.ben denmedim kesinlikle oluyor diye birşey yok ama deneyip yaşayan tanıdklarımda var.çünkü merak etesemde beden dışında seyahat etmeyi hiç düşünmedim istemedim.bolca tuzlu şeyler yiyin uykuya dalmadan önce asla su içmeyin susuzluk baskın hale geldiğinde yattıgınız yerden görebılcegınız bir yere bir bardak su koyun ve ve o suya bakarak uykuya dalın.bütün gece o bardaga doğru kalktıgınız yürüdüğünüzü görceksiniz.eğer başka bir yerde su içtiğinizi başka bir bardaktan içtiğinizi görüyorsanız bu rüyadır fakat yatagınızdan kalkıp odanızda koydunuz bardaktan su içtiginize görmüşseniz kısada olsa bir asrtal seyehate çıkmıssınız demktır.meditasyaona bir yerde açıklanabilir birşey benım kendimce, fakat yoga ve asrtal seyahatler ciddi ve tehlikeli uğraşlar bence.

*ERROR*
31-08-2009, 02:08
Woowww Gercekden Guzeldı Bunu Denemek Isterım Kotu Bı durumu Olucagını Dusunmuyorum Bende Dejavu Sendromu COk Fazla Nedense Ruyamda Ilerıyı Gorme Yanı :ok

burcu
31-08-2009, 02:30
asrtal seyahat tehlikelidir dememe ragmen deneyecegım dedıgıne göre denenme butterfay demm sanırm anlamsız olacak.:kongerçekten basit gibi görünsnde bedenden ayrıldıgına inanılan ruh yada içinde bulunulan hal bazen gerçek hayatla karsıtırılabilir duruma gelebiliyormuş.kişiler ne zamn bedenleriyle ne zamn bedensız şekilde hareket ettıklerını kestiremz hale gelıyorlarmış.bu yüzden kendilerine gerçek dünyada asla karşılaşamayackları bir işaret seçiyorlar meslela mor bir kedi.kişi gezinti esnasında eğer mor bir kedi görüyorsa ozamn asrtal seyahatte oldgunu anlıyor doğada olmayan mor kedi etrafta görmüyorsa ozamn gerçek haytta oldugunu anlıyorlar.üstelik seyehatten sonra tekrar dönebılmekte ayrı mesele..bence iyice bir oku karar ver benim verdiğim bilgi neki iyice oku sende deneme konusunda tedirgin olursun. bir forumdaş tavsıyesi bence deneme lütfen:kotusun:lutfen

*ERROR*
31-08-2009, 02:59
Tamm Denemekten Vazgectıgıme emın olabılırsın...Ama Su kesın Dejavu olayına cok takdım cunku o ban acok takmış durumda ruyamalarımda hep ılerıyı yasıyorum :(

burcu
31-08-2009, 04:18
hani hep denir ya bazı kişilerin kalpgözü açık olurmuş.buna durugörü diyenlerde var.bunun islamiyettede örnekleri var,rüyalarada bazı geleceğe işaretleri hissdebilmen olası.temiz kalplisin demkki:)ama bence bu özelliğinden bahsetme bahsettikçe kaybedebilrsin bu özelliğini:)

*ERROR*
02-09-2009, 15:20
Temiz Kalpli Benmi:kopYaa Bu Söyleme Durumu Ney Uğrğumu Kaçıyyor Mecazen :ok

burcu
02-09-2009, 19:58
aksi ispat edilmedikçe insnalrı iyi kalpli görmeyi adet edınmışımdır:) kötü bir alışknalık.bu nednle bence ii kalplisin.bu rüyaları anlatmak pek iyi olmz daha doğrusu yanlıs insanlara anlatmak pek iyi olamz çünkü rüya birazda insanın yomrasıylada şekilleir denr.bu yazdıklarım tamamen hurafede olablir ama duyduklarım ve deneyımlerim bu.bir kişini rüyasında ona sans getiren diğer kişinin rüyasında ona kötü sans getirbılır.bu tazr seyler kişiseldir yorumlarıda dahil

*ERROR*
03-09-2009, 02:11
Kişisel Bilgilerimle Kişiselleşmiş Rüyalarım Var Benim Gelicekde Var Olan geçmişe Dönmeyen Keşke Geçmişe Dönen Rüyalarım Olsaydı Gelicek Zaten Gelicek Adı Üstu
Sağol Ayrıca bende Farkındayım Rüyaların Dahi Anlatılmasının Iyı Olmadıgının :ok

burcu
03-09-2009, 02:13
rahatsız edici olmalı.ben en azından rüyamda gelecekle ilgi birşeyler görmeye başalaam mudahale ıhtıyacı duyardım yada fazlasıyla takardım sanırım.senın durumun ne? dikkate alıyormusun rüyalarını? yoksa o anı yasayıncaya kadar hatırlamıyormusun zaten ruyandakı gördüğün şeyi?

*ERROR*
04-09-2009, 15:31
Ben Hıc Takmadım Ilk BAslarda Aaa Ben Bunu Gordum Oldum Ama Sonrada Alısdım Ilk Kalkdıgım Anda Az Bıraz Hatırlıyorum Cok Cabuk Unutuyorum Zaten Ruyayı Sonra O Anı Yasayınca Aklıma Gelıyor Icımden Ruyam Gercek Oldu Dıyorum :okHatırlamak Cok Zor O Anı Yasamadan Yanlız Anında Sılınıyor CUnku Ruyadan Kalkınca:ok